بارکد QR

بارکدها ابزاری عالی برای ذخیره سازی اطلاعاتی هستند که خواندن آنها توسط انسان ممکن نیست یا اینکه اگر هم قابل خواندن باشند، به خاطر سپردن آنها کار دشواری است. بارکد QR این امکان را می‌دهد که فقط با اسکن یک تصویر متشکی از نقاط رنگی، اطلاعاتی که در آن ذخیره شده است را استخراج کنید.

ابزار کوتاه کننده لینک بیت لینک این امکان را به شما می‌دهد به تعداد نامحدود بارکد QR ایجاد کرده و اطلاعات مورد نیاز خود را در قالب انواع ساختار داده در آن ذخیره کنید.

شما می‌توانید با خروجی گرفتن یا چاپ این کدهای تصویری که کیفیت بالایی هم دارند، امکان خواندن اطلاعات را از طریق اسکن آنها فراهم کنید. کاربران می‌توانند با اسکن کد توسط گوشی موبایل یا دستگاه‌های مخصوص خواندن بارکد، اطلاعات ذخیره شده آن را در حالتی که خواندن آن برای انسان فراهم است مشاهده کنند.

ساخت بارکد QR حرفه ای با بیت لینک

بسیاری از کسب و کارها فعالیتشان به شکل محلی است یا اینکه محصولات و خدماتی را ارائه می‌کنند که استفاده از بارکد می‌تواند روشی نوین برای دسترسی سریع به اطلاعات مورد نیاز آنها باشد.

اینجاست که استفاده از بارکد QR کار آنها را ساده‌تر می‌کند. کوتاه کننده لینک بیت لینک امکان ساخت ۳ نوع بارکد را به شما خواهد داد که شامل بارکدهای QR و بارکد میله‌ای محصول هستند. در این بخش به معرفی نوع اول آنها، یعنی بارکد QR استاتیک می‌پردازیم.

ساخت بارکد QR استاتیک

این مدل بارکد از نوع QR است که می‌توانید ظاهر و رنگ‌بندی دلخواه همراه با لوگو اختصاصی برای خروجی کد تعیین کنید. با هر بار ویرایش یا تغییر اطلاعات درون بارکد، شکل آن تغییر خواهد کرد؛ در نتیجه اگر آن را جایی چاپ کرده باشید، اطلاعات تغییر یافته و به‌روز نمایش داده نشده و همان اطلاعات قبلی را نمایش خواهد داد. طوری که انگار بارکد جدیدی ساخته باشید.

این بارکد به شما امکان درج اطلاعات زیر را خواهد داد:

هر یک از انواع محتوای فوق امکان شخصی سازی جزئی را بر اساس ساختار خود دارند. به‌عنوان مثال با انتخاب بارکد اس‌ام‌اس، واتس‌اپ یا تلگرام می‌توانید علاوه بر متن پیغام، شماره‌ای که آن را دریافت می‌کند را نیز مشخص کنید. در نتیجه وقتی کاربر این کد QR را اسکن کند، ضمن اینکه برنامه مرتبط با آن باز می‌شود، به صورت پیش‌فرض شماره یا آی‌دی تلگرام گیرنده نیز در برنامه وارد خواهد شد. یا اگر بارکد ایمیل را انتخاب کنید، پس از باز شدن برنامه ایمیل می‌توانید مشخص کنید که آدرس ایمیل دریافت کننده، موضوع ایمیل و متن پیش‌فرض چه چیزی باشد.

تمامی بارکدها چنین امکاناتی را دارند که علاوه بر استفاده حرفه‌ای، کار فردی که آن را اسکن می‌کنند را ساده‌تر خواهند کرد که سریع‌تر بتواند از آنها استفاده کرده و تغییراتی را در محتوا ایجاد کند.

دادن استایل دلخواه به هر کد QR

کدهای QR امکان انتخاب ظاهر و رنگ‌بندی دلخواه را دارند. می‌توانید برای کدهای QR موارد زیر را شخصی سازی کنید.

انتخاب عنوان، دامنه و پیوند یکتا برای بارکدها

می‌توانید از عنوان، دامنه و پیوند یکتا دلخواه استفاده کنید. این موارد در حالت کلی برای بارکد ضروری نسیتند، اما هدف از انتخاب آنها این است که:

صفحه اختصاصی برای هر بارکد با امکان اشتراک گذاری

بارکدهایی که ایجاد می‌کنید هر کدام دارای یک لینک اشتراک گذاری هستند. می‌توانید در صفحه بارکدها روی دکمه‌ی کپی که زیر هر بارکد قرار گرفته است کلیک کرده و آن را با دیگران به اشتراک بگذارید.

ویرایش یا حذف کردن بارکدها

با کلیک روی دکمه ویرایش برای هر بارکد، صفحه شخصی سازی و ویرایش آن برای شما باز می‌شود.

می‌توانید بارکد را به کلی تغییر داده و ساختار اطلاعاتی دیگری را درون آن ذخیره کنید. یا اینکه اطلاعات ذخیره شده قبلی را تغییر دهید.

با کلیک روی دکمه حذف هم می‌توانید بارکد را به صورت کلی از حساب کاربری خود حذف کنید.

امکان افزودن یا حذف بارکدها به لیست علاقه‌مندی

با کلیک روی آیکون علاقه‌مندی که به صورت قلب قابل مشاهده است، می‌توانید بارکدها را مانند لینک کوتاه، به لیست علاقه‌مندی خود اضافه یا حذف کنید.

با این کار علاوه بر اینکه بارکدها در منوی مخصوص علاقه‌مندی‌ها در حساب کاربری قابل مشاهده هستند، امکان جستجو و فیلتر را در صفحه بارکد نیز به شما خواهند داد تا برای ویرایش و ساماندهی آنها، سریع‌تر اقدام کنید.

امکان جستجو و فیلتر کردن بارکدها

در صفحه بارکدها می‌توانید هر بارکد را بر اساس نوع آن که شامل بارکد RQ استاتیک، بارکد QR داینامیک یا بارکد محصول است فیلتر کنید تا فقط این نوع از بارکدها نمایش داده شوند.

علاوه بر این امکان نمایش هر سه نوع بارکدها بر اساس لیست علاقه‌مندی با کلیک روی آیکون قلب قابل مشاهده و فیلتر کردن است.

امکان چاپ و خروجی بارکدها با فرمت png یا svg

اگر قصد دارید از بارکدها در محیط فیزیکی استفاده کنید، امکان چاپ یا دانلود آنها در دو فرمت فراهم شده است.

هنگام چاپ کدهای QR حتما در بخش تنظیمات ظاهری دقت لازم را داشته باشید که کیفیت را روی حالت مناسب انتخاب کرده باشید. زیرا برای چاپ در ابعاد بزرگ اگر کیفیت کم را انتخاب کنید، زیاد چاپ جالبی نخواهید داشت. خصوصا اگر روی بنر و بیلبوردهای بزرگ چاپ شده باشد.


با بیت لینک، به تعداد نامحدود بارکد QR ایجاد کنید!

کوتاه کننده لینک بیت لینک امکان ساخت بی نهایت کد QR استاتیک با قابلیت درج فرمت مختلفی از اطلاعات در اختیار شما قرار می‌دهد. هر زمان که خواستید می‌توانید کدها را ویرایش، حذف یا مدیریت کنید.

اگر به دنبال ابزاری حرفه‌ای برای ساخت بارکد هستید، پیشنهاد می‌کنیم با عضویت در بیت لینک به مدت یک هفته تست رایگان کلیه امکانات آن را مورد بررسی قرار دهید تا در صورت مناسب بودن برای نیاز شما، آن را به بسته‌های بالاتر ارتقا دهید.

اگر هم تاکنون ابزار مختلفی را برای ساخت بارکد تست کرده‌اید که بعد از مدتی اطلاعات آن تغییر یافته یا قابل خواندن نبوده است، می‌توانید از قابلیت بارکد QR داینامیک بیت لینک استفاده کنید که با خیالی آسوده بدون اینکه تغییری در ظاهر بارکد ایجاد شود، امکان تغییر اطلاعات آن را در هر زمانی دارید.